2011-02-16

Sunia i szczeniaki szukają domu

Jeszcze nigdy nie prosiłam o nic na blogu... tym razem oglądając ten film Sunia i szczeniaki i wracając myślami do wczorajszego Magazynu Ekspresu Reporterów, postanowiłam zadziałać.
Pod zdjęciem, na stronie Mikro Sunie do adopcji przeczytałam: Sunia jest maleńka, waży może ze 4 kilogramy. Jej Pan zmarł. Ona znalazła jego grób i w uchyłku u jego pomnika urodziła dwa maluszki. W końcu ktoś zadzwonił po schronisko. Sunieczka z dwójka maluszków trafiła do nas. Jest delikatna, pokłada się, kuli, z wahaniem, a za chwilę już z ogromną ufnością podstawia maleńką główkę do głaskania. Jest spragniona pieszczot, ale spokojna, nie narzucająca się, wręcz błagająca o przytulenie, pogłaskanie. Karmi swoje dwa maleństwa, które mają w tej chwili około 3 tygodni. Schronisko to nie jest miejsce dla nich. Nie wiem jak prosić, jak znaleźć miejsce dla nich. One są bardzo adopcyjne, maleńkie. Może ktoś?

Gdybym nie miała psów przygarnęłabym tę sunię ze szczeniakami, na okres kiedy muszą być jeszcze razem. Takie dobre ma oczy. I takie smutne. Obecnie czeka na nowy dom w Łodzi. Może zagląda do mnie ktoś z tamtych okolic. Szczeniaki muszą być jeszcze z mamą, później można ich rozdzielić, wiadome że nikt nie przygarnie na zawsze całej trójki. Ale pojedynczo życzę im by trafiły do dobrych ludzi.