2012-12-24

Pięknych chwilPrawie wszystko gotowe. Czuję spokój tego roku. Na pachnącej choince zawisły właśnie ostatnie, na szydełku zrobione gwiazdki, które jeszcze dziś listonosz dostarczył. Zapach jarzyn miesza się z zapachem orzechów. Łosoś czeka na faszerowanie masłem i pieprzem cytrynowym, karpie na tradycyjną panierkę. Cieszymy się bliskością. Dzieci grają od rana na zmianę kolędy na pianinie. Lola zachwyca każdym dźwiękiem, tak szybko się uczy. Kiedy patrzę na nich widzę miniony rok. Cieszę się na wspólne rozmowy, czytanie, śpiewanie i granie. Piękne dni przed nami.

Takich dni i Wam życzę. Spokoju, wyciszenia, chwil na refleksję, czasu dla bliskich. Niech odejdą troski, smutki i niepowodzenia minionego roku. Niech jasnością błyśnie i tak już pozostanie. Niech pójdą w zapomnienie dni niewarte wspomnień, niech uśmiech wyłoni się zza zasłony rutyny, zmęczenia, niepewności i obaw, które przecież w każdym z nas. Niech te Święta Bożego Narodzenia i Nowy 2013 Rok przyniosą wiarę, siłę, stabilizację i nowe wyzwania duchowe i życiowe. 

Radosnego oczekiwania i wzruszającego przeżywania!

"Pragnienie szczęścia stanowi dźwignię całej ludzkiej działalności". Więc tak po prostu bądźcie szczęśliwi i kochajcie, bez względu na to czego inni od Was oczekują.